Forum

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

co sądzicie o hodowli piros
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dział ogólny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miki149
Gość






PostWysłany: Śro 9:24, 21 Gru 2005    Temat postu: co sądzicie o hodowli piros

Ja myślę że to dobra hodowla
Powrót do góry
Steryd
Gość






PostWysłany: Śro 12:59, 21 Gru 2005    Temat postu:

Bo pewnie twoja;-) Ja nie stety nigdy o niej nie słyszałem.
Powrót do góry
Pastylka
Admin
Admin



Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 201
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Świnoujscie

PostWysłany: Śro 19:43, 21 Gru 2005    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
BANEK
Zawodowiec
Zawodowiec



Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 137
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 14:24, 31 Gru 2005    Temat postu:

powiem jedno - piękne psy mają Very Happy budowe mają odjechaną , jeszcze jak charakterek dobry - to pies marzenie Twisted Evil Very Happy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MK
Gość






PostWysłany: Pon 17:10, 09 Sty 2006    Temat postu:

mnie nie wszystkie się podobają, np Czaki ma buldożą budowę. Roksana jest fajna. w ogóle to za mało zdjęć aby coś więcej powiedzieć...
polecam takie hodowle jak Gand-Staff, Samotnia Christa, Sentinel
Powrót do góry
anonimowy
Gość






PostWysłany: Pią 10:33, 13 Sty 2006    Temat postu:

mi się bardzo podobahją psy z tej hodowli
Powrót do góry
ala
Gość






PostWysłany: Pią 10:35, 13 Sty 2006    Temat postu:

są naprawdę ładne a najbardziej podoba mi się czaki miki i roksana
Powrót do góry
słwek
Gość






PostWysłany: Pią 14:14, 13 Sty 2006    Temat postu:

jednym słowem psy bajka
Powrót do góry
Koneser
Gość






PostWysłany: Sob 18:44, 04 Lut 2006    Temat postu:

Wg mnie psy z tej hodowli jako nieliczne odpowiadaja wzorcowi Amerykanskiemu. Polski wzorzec jest stworzony pod potrzeby polskich hodowcow, aby odpowiadal "zakrzywionemu" wygladowi tej rasy w polsce. A jednak to Amerykanie sa "tworcami" tej rasy i to ich wzorzec powinien byc dla wszystkich tytulowym wzorem!!! Czakiego np, widzialem na jednej wystawie. Nie jest on za wysoki jak pozostale psy, ktore jako terriery powinny byc raczej krepe, niskie... A w polaczeniu z jego potezna budowa robia potegujace wrazenie. Mi osobiscie psy z tej hodowli bardzo sie podobaja!!
Powrót do góry
Pastylka
Admin
Admin



Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 201
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Świnoujscie

PostWysłany: Sob 20:23, 04 Lut 2006    Temat postu:

Psiaki fajne, ale jesli chodzi o te amerykanskie olbrzymy z krzywymi lapami to sa wstretne i wole te nasze polskie Razz

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MK
Gość






PostWysłany: Sob 17:31, 26 Sie 2006    Temat postu:

Koneser napisał:
Wg mnie psy z tej hodowli jako nieliczne odpowiadaja wzorcowi Amerykanskiemu. Polski wzorzec jest stworzony pod potrzeby polskich hodowcow, aby odpowiadal "zakrzywionemu" wygladowi tej rasy w polsce.

wzorzec dla amstaffa na całym świecie jest taki sam, ustanowiony przez FCI. nie ma czegoś takiego jak "polski wzorzec amstaffa"!


Koneser napisał:
A jednak to Amerykanie sa "tworcami" tej rasy i to ich wzorzec powinien byc dla wszystkich tytulowym wzorem!!!

wzorzec jak już napisałam jest jeden. jednak każda hodowla idzie w jakimś kierunku. teoretycznie wszystkie dążą do ideału przedstawionego we wzorcu. akurat polskie asty są cenione za granicą. są sprzedawane do prywatnych odbiorców za granicą. poza tym należy pamiętać że Big Tex z hodowli Gang-Staff uzyskał tytuł Championa także w USA (obecnie jest interchampionem).
chyba małą masz wiedzę na temat polskich hodowli...

Koneser napisał:
np, widzialem na jednej wystawie. Nie jest on za wysoki jak pozostale psy, ktore jako terriery powinny byc raczej krepe, niskie... A w polaczeniu z jego potezna budowa robia potegujace wrazenie. Mi osobiscie psy z tej hodowli bardzo sie podobaja!!

również miałam okazję oglądać Czakiego i jak już napisałam powyżej - ma buldoży typ budowy. piszesz, że jest niski i krępy, ale we wzorcu są też inne punkty którym nie odpowiada. czaki nie zrobił furrory na wystawach (a pzecież na wystawach oceniają też zagraniczni sędziowie).
Powrót do góry
bullimia
Forum Mod
Forum Mod



Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 328
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 19:58, 26 Sie 2006    Temat postu:

Amerykanie lubią to co duze! Taka jest prawda - wystarczy popatrzeć co robią ze wszystkimi rasami - nie tylko z ast. Widziałąm kiedyś na wystawie rota z linii amerykańskich - kolos! Polskie ast sa na prawdę na poziomie i sa cenione na całym świecie. Ast wcale nie odziedziczył krępej budowy ciała po terrierach, lecz po bulldogach. Ze strony terrierów przodkami ast były lekkie, wysokonożne teriery - wcale nie krępe! Wiele astów podchodzi wg mnie za bardzo pod typ buldoga - maja krótkie kufy, duzo luźnej skóry, zmarszczki, krótkie konczyny, ważą ponad 40 kg - brak im lekkości i charakteru teriera.
Co do wizji amerykańskich hodowców, to chociaż powszechnie znane, nie zawsze odpowiadaja wzorcowi i nie zawsze są uznawane i słuszne! Oto Champion USA Fraja EC THUNDER CLOUD - jened z najsławniejszych ast, przez wielu uważany za ideał - czy jest to pies krępy? Czy podchodzi pod typ buldoga, czy jest raczej pośredni - między buldogiem i terierem? Czy odpowiada modnej "manii wielkości"? Czy brak mu lekkości? To jak dla mnie kultowy pies! Very Happy
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MK
Gość






PostWysłany: Nie 13:28, 27 Sie 2006    Temat postu:

lekki piesek z jakim można popracować.
i takie ast się ceni

drugi przykład:
Woodforest EZ DRAGON TALES - Harlin
champion usa i champion polski



dla porównania Czaki Piros:

nie mówię, że ten pies jest brzydki, ale czy to nadal wzorcowy, zwinny amstaff...?

sądząc po kryciu jakie ostatnio miało miejsce z udziałem Czakiego jego właściciele wcale nie chlubią się jego masywnością - wybrana została suczka Janet Erebus, z wyglądu dokładne przeciwieństwo Czakiego:
Powrót do góry
bullimia
Forum Mod
Forum Mod



Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 328
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 15:49, 27 Sie 2006    Temat postu:

I dobrze!! Do czego by prowadziło krycie takim psem buldozej suki?? To nie mój typ - podchodzi całkiem pod buldoga, co nie zmienia faktu ze jest ładnym psem.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Diuna
User
User



Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Piła

PostWysłany: Nie 17:48, 27 Sie 2006    Temat postu:

stronka srednio zrobiona ale psy odjazdowe

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dział ogólny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin