Forum

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kto z Was ma zezwolenie na swojego psa??

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dział ogólny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Czejen
Admin
Admin



Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 370
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Wto 22:05, 04 Lip 2006    Temat postu: Kto z Was ma zezwolenie na swojego psa??

Kto z Was ma może zezwolenie na swojego psa:?: A tak wogóle jak ja mam psa bez rodowodu i nigdzie nie jest napisana jaka to rasa to potrzebne takie zezwolenij jest wogóle:?: Jak sprawdzo że to amstaff:?: Bo niby każdy pies bez rodowodu to kundel Twisted Evil Nie tak Question

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MK
Gość






PostWysłany: Czw 14:31, 06 Lip 2006    Temat postu:

USTAWA
z dnia 21 sierpnia 1997 r.
o ochronie zwierząt.

Art. 10. 1. Utrzymywanie psa rasy uznawanej za agresywną wymaga zezwolenia właściwego organu gminy.
2. Wykaz ras psów, o których mowa w ust. 1, oraz warunki wydawania zezwoleń określi, w drodze rozporządzenia, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, po zasięgnięciu opinii Związku Kynologicznego w Polsce.


ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 28 kwietnia 2003 r.
w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne

Na podstawie art. 10 ust. 3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. Nr 111, poz. 724, z późn. zm. 2)) zarządza się, co następuje:

§ 1. Wykaz ras psów uznawanych za agresywne obejmuje następujące rasy psów:

1) amerykański pit bull terrier;
2) pies z Majorki (Perro de Presa Mallorquin);
3) buldog amerykański;
4) dog argentyński;
5) pies kanaryjski (Perro de Presa Canario);
6) tosa inu;
7) rottweiler;
Cool akbash dog;
9) anatolian karabash;
10) moskiewski stróżujący;
11) owczarek kaukaski.


tak więc o zezwolenie ubiegają się tylko osoby mające zamiar kupić psa rasowego (czyli z rodowodem) z wyżej wymienionej listy.
Powrót do góry
daniel 20
User
User



Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 42
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 19:55, 17 Gru 2006    Temat postu: Re: Kto z Was ma zezwolenie na swojego psa??

[quote="Czejen"] Bo niby każdy pies bez rodowodu to kundel

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Czejen
Admin
Admin



Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 370
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Nie 20:27, 17 Gru 2006    Temat postu:

?? Jakieś aluzje ?? Bo ja troche niwiem o co Ci chodzi...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Pastylka
Admin
Admin



Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 201
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Świnoujscie

PostWysłany: Nie 23:10, 17 Gru 2006    Temat postu:

Chodzi o to ze jak pies niema rodowodu to w swietle prawa jest mieszancem.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kamils31
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 12:51, 18 Sty 2009    Temat postu:

czyli moge mieć pitbulla bez rodowodu?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Rocco
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pon 16:43, 20 Kwi 2009    Temat postu:

Zgodnie z informacją z Polskiego Związku Kynologicznego z dnia 27.09.2006 Ustawa o rasach psów agresywnych już nie obowiązuje

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Rocco
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pon 16:54, 20 Kwi 2009    Temat postu:

czyli mozesz miec nawet 20 pitbulli z rodowodem lub bez,ale musisz im zapewnic odpowiednie warunki,opieke weterynaryjną i przede wszystkim dbac o nie.
nie praktykuje sie w tej rasie zapisywania w książeczkach zdrowia nazwy Pit bull.
nie czipuje sie z nazwą Pit bull.
najlepiej wpisac ze mieszaniec albo amstaff.
rodowodów nie pokazywać i nie chwalic sie przypadkowym ludziom,sąsiadom swoim przyjacielem Pitbullem.
ludzie (weterynarze,straż miejska,policja)nie posiadaja doświadczenia z ta wspaniałą rasa i ich przekonania do ich agresjii wobec ludzi są błędne i chore.
dla dobra tej wspaniałej rasy lepiej zachowac pochodzenie psa dla siebie i rodziny.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jagi
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 21:19, 30 Sie 2011    Temat postu:

z góry przepraszam za odgrzebywanie starego tematu!!!

co znaczy że ustawa o rasach psów agresywnych nie obowiązuje? to jaka ustawa obowiązuje???

powiedzcie mi prosze czy posiadając psa pitbulla red nose bez rodowodu i bez metryki, obowiązuja mnie jakies specjalne przepisy dt ras agresywnych?

wiem że bez metryki nie obowiązuje mnie uchwała/ustawa o pozwoleniu na utrzymywanie/posiadanie takiego psa choćby ze względu na to że metryka której nie posiada mój pies jes jednym z dokumentów które trzeba złożyć ubiegając się o takie pozwolenie.

pewnie zrobiłam bład te 7 lat temu wpisując w książeczkę rasę " PitBull Red Nose" i to samo w dokumencie przy czipowaniu (żałuję!) ale czy to że w książeczce (choć załóżmy że zawsze może sie zagubić...Smile i w urzędzie z dokumentem czipowania i rejestracji=opłaty za posiadanie psa jest wpisane przeze mnie "Pitbull Red Nose" mimo że nie moge tego udowodnic metryką to może mnie to obligowac do tego żeby stosowac sie do uchwały o rasach agresywnych? czyli nie licząc pozwolenia bo to juz odpada z racji braku metryki, ale choćby obowiązek prowadzania psa na smyczy i zawsze w kagańcu?

chodzi mi o konfrontacje z mundurowymi np na spacerze lub nasłanych przez ukochanych sąsiadów którzy sie nudzą!

czy w takiej sytuacji gdy sie ktos przyczepi to moge śmiało powiedzieć że to co że podałam że to pitbull jak i tak nikt tego nie sprawdza w urzedzie a nie moge udowodnić że to faktycznie pitbull bo nie ma metryki?

czy w polskim prawie faktycznie obowiązuje zasada że bez rodowodu/metryki=pies mieszaniec i moga mnie w tyłek cmoknąć? (oczywiście jeśli w danym mieście nie ma uchwały że także "psy w typie" - bo u mnie w mieście nie ma mowy o psach w typie)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
balbisia
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 14:15, 30 Gru 2011    Temat postu:

Jeśli wpisałaś niewłaściwą rasę, to chyba nie będzie problemu ze stwierdzeniem niezgodności ze stanem faktycznym.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
phoe
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 16:48, 25 Wrz 2017    Temat postu:

Co z tego że pies ma rodowód? On jest dla mnie tak naprawdę i nikomu go nie muszę pokazywać, mogę go nawet wywalić do kosza, bo nie jest on mi do niczego potrzebny, na wystawy itp nie zamierzam jeździć.

Oficjalnie mieszaniec, miał być mały, a taki duży skur~ wyrósł z niego. Wink

Inna śmieszna rzecz FCI nie uznają APBT jako osobnej rasy więc jak to nie jest pies rasowy, jak może być zabroniony gdy takiej rasy nie ma? Very Happy

I głupie małe tępe burki się rzucają do ludzi, a mój nigdy na nikogo nie warknął nawet, z psami też się potrafi bawić - nie z każdym, ale się nie rzuca na nie generalnie, do domu może i obcego nie wpuści, ale nie ma opcji że przypadkową osobę zaatakuje, kocha dzieci i ludzi generalnie też, to jest słodki misio, a nie morderca!

Smutne jest to, że ludzie np mówią do dzieci nie dotykaj bo to morderca itp, a po chwili widzą że by im to dziecko na śmierć zalizał co najwyżej, o!


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez phoe dnia Pon 16:53, 25 Wrz 2017, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dział ogólny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin