Forum

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy  GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co myślicie o podawaniu psu odżywek ??
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Zdrowie i weterynaria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Czejen
Admin
Admin



Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 370
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Czw 20:26, 15 Cze 2006    Temat postu: Co myślicie o podawaniu psu odżywek ??

Co myślicie o podawaniu psu różnego typu sterydów takich jak omy, deki, amadren itp?? Albo chociasz jakiś odżywek np: HMB w celu wyrzeźbienia mięśni psa?? Albo podawaniu białka w celu zwiększenia masy?? Może sterydy to lekka przesada ale odrzywki?? Czy to coś złego?? Co psu może sie stać??

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Czejen dnia Pią 16:06, 22 Wrz 2006, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ani
User
User



Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 28
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Luzino

PostWysłany: Pią 11:00, 16 Cze 2006    Temat postu:

moim skromnym zdaniem nie powinno sie podawac psiakom czegos takiego jak sterydy.Niebardzo sie znam na tym oczywiscie ale wydaje mi sie ze to zapewne cos w stylu narkotyku(pewnie tu mam racje),i napewno nie jest dobre dla psa,moze miec "zle z głową".Przykład ludzie pod wpływem jakiegos prochu sa inni niz na codzien.Taki ktos kto bierze sterydy zeby lepiej wygladac to kaleka.Może lepiej bedzie jezeli bedziesz podawał psu bardzo dobra karme z dobrymi witaminkami a jezeli chcesz zeby dobrze wyglądał,chodzi mi o mięsnie musisz jezeli pies juz jest w wieku 9 miesiecy trenowac go w sensie z opona dac mu pobiegac z zaczepiona opona po jakims czasie reguralnych cwiczen napewno "klata"twojego ulubienca stanie sie bardziej umiesniona szersza.Pozatym z chemicznego punktu widzenia sterydy czy jakies uzywki to sama chemia.My ludzie zeby byc zdrowi staramy sie jej jesc jak najmniej wiec dlaczego Ty chcesz podawac ja swojemu pieskowi.To tyle napewno zrobisz jak bedziesz chciał ale odradzam.Pozdrawiam ania

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Czejen
Admin
Admin



Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 370
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Pią 12:07, 16 Cze 2006    Temat postu:

Słuchaj Ania...Sterydy to nie narkotyki. One tak nie wałą na mózg jak narkotyki. Mówisz że używki to sama chemia i tu się z Tobą nie zgodze. Owszem jakieś sterydy to może i tak ale np białko masz w różnych daniach które sama jesz. Białko zwiększa masę i to nie żadna chemia tylko poprostu czyste białko bez żadnych dodatków. Mój piesek ma dopiero 4 miesiące i narazie niezamierzam z nim ćwiczyć bo jest zamłody. A z tym HMB to nie chodzi o to żeby ta ''klata'' była większa i szersza i nie bardziej umięśniona. HMB spala tłuszcze i takie tam i poprostu jest wtedy lepiej widaś mięśnie a nie że są większe. POZDRO

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ani
User
User



Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 28
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Luzino

PostWysłany: Pią 15:41, 16 Cze 2006    Temat postu:

ok zrozumiałam.ale tak czy inaczej odradzam tego typu używek dla pieska.wydaje mi sie ze dobra dieta czyli dobra karma,ryż z warzywami i mieskiem,jajko od czasu do czasu i twarożek róznego rodzaju inne produkty które sa przede wszystkim zdrowe i zalecane dla psa.A czy białko jest używką? jezeli tak to przepraszam, zle rozumiem pojęcie .pozdrawiam

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
bullimia
Forum Mod
Forum Mod



Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 328
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 22:03, 16 Cze 2006    Temat postu:

Co do sterydów, to czasem podaja, ale to może byc szkodliwe dla organizmu i ogólnie nie powinno sie tego robic. Chociaz spotkałam się z przypadkiem podawania sterydów bardzo młodemu psu, który zupełnie nie miał apetytu. Kilkudniowa kuracja pomogła mu chociaz na jakis czas odzyskac apetyt, ale na dłuższą metę to totalna głupota. Sztuka polega na tym, żeby wyrobić mięśnie treningiem i praca. Nie mozna też na siłę, za cenę psiego zdrowia pakować mięśni psu który genetycznie ma delikatną budowę: to do nieczego nie prowadzi. Co do pożywek to jak najbardziej. Istnieją specjalne preparaty dla pracujacych psów, które składem bardzo przypominają pożywki dla ludzi. U nas sa jeszcze mało popularne, ale poszukaj w sklepach internetowych, na pewno znajdziesz cos w przystepnej cenie. Musisz tylko pamiętać, ze w okrasie kiedy podajesz takie preparaty i np. L-karnitynę, musisz poświecic psu wiecej czasu. Przeznacz na wyrobienie masy np. 2 miesiące w wakacje, kiedy bedzie miał ok 1,5 roku- to najlepszy moment. Trenujcie wtedy codziennie, zadbaj o doskonałej jakośći żarcie i do dzieła! Poprawi sie nie tlyko wygląd psa, ale i kondycja i na pewno wasza przyjaźń się umocni, jak zaczniesz z nim spedzac duzo czasu na wspólnej pracy Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Czejen
Admin
Admin



Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 370
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Nie 14:12, 18 Cze 2006    Temat postu:

1,5 roku...hyy...to aż za cały rok Sad

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MK
Gość






PostWysłany: Nie 17:19, 18 Cze 2006    Temat postu:

sterydy powodują nagłe zmiany nastrojów więc pies może stać się bardziej agresywny (także do ludzi) i nieobliczalny. poza tym należy pamiętać, że psi organizm inaczej przyswaja niż ludzki. chyba, że mówisz o typowo zwierzęcych jak np baldenona... tymniemniej jestem zdecydwoanie przeciwna - skutki uboczne są straszne - poszukaj w necie, a znajdziesz mnóstwo opowieści w stylu "pies nie może usiąść" czy "zszedł bo rozsadziło go od wewnątrz"...

co do odżywek to mój pies dostaje to co i ja biroę (aby przytyć - oboje mamy za szybką przemianę materii do tego on niejadek) czyli mass xxl trec nutrition. oczywiście w mniejszej dawce i tylko 1 dziennie. efekt widoczny już po 2 tygodniach, pozatym wzmorzone łaknienie. z tymże mój pies naprawde mało jadł, był na krawądzi chodości więc w jego przypadku miało to sens (pies mimo treningu i kondycyjnego i siłowego TYJE od ludzkich odżywek).

HMB skolei, moim zdaniem, jest dobre jeśli ktoś baaardzo intensywnie trenuje z psem.

ale wszelkie te cuda (odżywki, HMB) można zacząć stosować dopiero ok 18 miesiąca, tak jak rozpoczęcie treningu siłowego. trening kondycyjny nie wcześniej niż w wieku 12 miesięcy. konieczny jest preparat ochronny na stawy.

do tego czasu dobra karma i zabawa z psem wystarczy.
Powrót do góry
Czejen
Admin
Admin



Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 370
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Śro 19:05, 21 Cze 2006    Temat postu:

Zoobaczcie co mi napisali zawodowi koksiarze o podawaniu czegoś psu: [link widoczny dla zalogowanych]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Pastylka
Admin
Admin



Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 201
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Świnoujscie

PostWysłany: Śro 19:46, 21 Cze 2006    Temat postu:

Mozesz zacytowac bo my tam niejestesmy zalogowani Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Czejen
Admin
Admin



Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 370
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Śro 22:35, 21 Cze 2006    Temat postu:

LOGIN:Amstaff
HASŁO:amstaf


Logujcie sie na tym koncie i ogłądajnie ten link [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MK
Gość






PostWysłany: Czw 13:01, 22 Cze 2006    Temat postu:

w sumie to samo napisali co my - sterydy to świństwo nie dla psa Smile
Powrót do góry
Czejen
Admin
Admin



Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 370
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: Czw 13:16, 22 Cze 2006    Temat postu:

No niby tak tylko od świów zaczeli mnie wyzywać a wy nie

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MK
Gość






PostWysłany: Czw 13:33, 22 Cze 2006    Temat postu:

no cóż, może tak ich wychowano...
Powrót do góry
bullimia
Forum Mod
Forum Mod



Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 328
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 21:25, 22 Cze 2006    Temat postu:

bo to jest forum dla kochajacych psy, a tamto dla koksiarzy Laughing Laughing Laughing

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Cortez
Nowicjusz
Nowicjusz



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 23:43, 23 Cze 2006    Temat postu:

znam typa... ktory pasl psa metanabolem... zrobil z niego bestie... pies zagryzl tyle psow... ze zadko kiedy spotykalem bezdomnego psa w okolicy mojego osiedla... bal sie go kazdy... kiedys psu odwalilo... dorwal kolege tego typa... i wyszarpal mu kawalek mieska z nogi... mimo to koles go nie uspil... mimo to pies dlugo nie pozyl... mial jakies 2,5 roku jak zdechl...

takze odradzam wszystkim faszerowanie psow sterydami Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Zdrowie i weterynaria Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin